W najbliższą sobotę tj. 14 lutego br., nie odbędzie się Dzień Skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej.

Natomiast wszyscy szafarze wraz z małżonkami i rodzinami są zaproszeni na uroczystość przyjęcia nowej grupy osób podejmujących się zadania nadzwyczajnego szafarza Komunii świętej dnia 19 marca 2015 roku (czwartek) o godzinie 18.30.

Mszy świętej będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski.

DZIEŃ SKUPIENIA DLA NADZWYCZAJNYCH SZAFARZY KOMUNII ŚWIĘTEJ
WROCŁAW, 29.11.2014 rok, sobota

9.00 – Msza święta w Archikatedrze Wrocławskiej – przewodniczy i homilię głosi ks. prof. dr hab. Włodzimierz Wołyniec, Rektor PWT we Wrocławiu
10.00 – poczęstunek – MWSD we Wrocławiu
10.30 – modlitwa w ciągu dnia – aula MWSD we Wrocławiu
10.45 – konferencja - ks. prof. dr hab. Włodzimierz Wołyniec, Rektor PWT we Wrocławiu – aula MWSD we Wrocławiu
12.00 – komunikaty – aula MWSD we Wrocławiu

Przypominam, że jak zazwyczaj spotykamy się na Dniu Skupienia w sobotę przed I niedzielą adwentu i w sobotę przed środą popielcową (14 luty 2015 r.).
Proszę zwrócić uwagę, że Eucharystię przeżywamy tym razem we wrocławskiej Katedrze.
Serdecznie pozdrawiam.
Z Bogiem!
ks. Paweł Cembrowicz

Informuję, ze na jesień 2014 roku planowany jest kolejny kurs dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. Księża Proboszczowie w notariacie Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej mogą już składać podania o przyjęcie na na kurs, kierując podanie do Księdza Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego. Pierwsze spotkanie planowane jest na październik 2014 roku.

ks. Paweł Cembrowicz

W sobotę, 8 czerwca o godzinie 10 w Archikatedrze Wrocławskiej Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Marian Gołębiewski odprawi Mszę świętą na zakończenie posługi pasterskiej w naszej Archidiecezji w związku z przejściem na emeryturę. Zapraszam wszystkich szafarzy do udziału w dziękczynieniu Bogu za dar dotychczasowego Arcybiskupa Metropolity. Przybywamy na uroczystość o godzinie 9.40 i jesteśmy ubrani w tuniki. Proszę o zgłaszanie udziału poprzez mail. Oficjalny komunikat TUTAJ.

Drodzy Archidiecezjanie!

Od dłuższego już czasu spodziewana była zmiana na stolicy arcybiskupiej we Wrocławiu. I oto nadszedł oczekiwany moment: mamy nowego Metropolitę Wrocławskiego. Jest nim Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, dotychczasowy biskup pomocniczy Archidiecezji Katowickiej. Jego nominacja została ogłoszona dnia 18 maja br. o godz. 12.00. Witamy go bardzo serdecznie i przyjmujemy z radością. Wrocław, będący stolicą diecezji i archidiecezji od przeszło tysiąca lat, otwiera swoje podwoje, aby przyjąć nowego Pasterza. Od początku otaczamy go naszą modlitwą, pokornie prosząc Boga o błogosławieństwo i potrzebne łaski dla posługi pasterskiej nowego Metropolity (czytaj dalej).

W roku 2015 będziemy obchodzić 20-lecie pełnienia zadania nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej w Archidiecezji Wrocławskiej. Zachęcam do dyskusji, jak upamiętnić tę rocznicę. Możemy dyskutować poprzez stronę https://szafarze.archidiecezja.wroc.pl/?topic=20ta-rocznica-poslugi-nadzwyczajnego-szafarza

Jesteśmy już po drugiej turze rekolekcji. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w rekolekcjach dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej naszej archidiecezji.

Ponieważ wielu nie wyraziło zainteresowania rekolekcjami przypominam, że mamy obowiązek uczestniczenia w rekolekcjach co trzy lata. Zatem kolejne rekolekcje na Górze Świętej Anny odbędą się od 6 do 8 czerwca 2014 roku. Rekolekcje są przewidziane dla szafarzy i ich małżonek. Już można się zgłaszać, dokonując rezerwacji przez stronę: https://szafarze.archidiecezja.wroc.pl/?event=rekolekcje-dla-nadzwyczajnych-szafarzy-2014

Oczywiście, wcześniej trzeba założyć konto na stronie naszego portalu. Czasu wiele do czerwca 2014 roku, ale podaję termin tak wcześnie, aby można było odpowiednio wcześnie zaplanować i abyśmy mieli zrobioną rezerwację w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny.

W piątek o godzinie 19.00 rozpoczęliśmy rekolekcje dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. Przeżyliśmy na rozpoczęcie Eucharystię, a potem było spotkanie poświęcone lectio divina. W sobotę do południa po Mszy świętej w Sanktuarium św. Anny towarzyszył nam Ojciec Tobiasz. Po południu dwie konferencje poprowadził kl. Marcin, wieczorem była dyskusja dotycząca przeżywania wiary. W niedzielę po Eucharystii spotkanie było poświęcone sprawom nadzwyczajnych szafarzy. Rozpoczęliśmy rozmowę o przygotowaniach do 20-lecia istnienia nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej w naszej archidiecezji.

Przypominam, że w najbliższy piątek zaczynamy I serię rekolekcji dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej na Górze Świętej Anny. Przyjeżdżamy do godziny 19. O 19.15 kolacja, następnie o 20.30 Eucharystia.

Plan rekolekcji rozsyłam pocztą elektroniczną.