MSZA ŚWIĘTA DZIĘKCZYNNA ZA POSŁUGĘ PASTERSKĄ KSIĘDZA ARCYBISKUPA MARIANA GOŁĘBIEWSKIEGO

W sobotę, 8 czerwca o godzinie 10 w Archikatedrze Wrocławskiej Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Marian Gołębiewski odprawi Mszę świętą na zakończenie posługi pasterskiej w naszej Archidiecezji w związku z przejściem na emeryturę. Zapraszam wszystkich szafarzy do udziału w dziękczynieniu Bogu za dar dotychczasowego Arcybiskupa Metropolity. Przybywamy na uroczystość o godzinie 9.40 i jesteśmy ubrani w tuniki. Proszę o zgłaszanie udziału poprzez mail. Oficjalny komunikat TUTAJ.

KOMUNIKAT KS. ABPA MARIANA GOŁĘBIEWSKIEGO

Drodzy Archidiecezjanie!

Od dłuższego już czasu spodziewana była zmiana na stolicy arcybiskupiej we Wrocławiu. I oto nadszedł oczekiwany moment: mamy nowego Metropolitę Wrocławskiego. Jest nim Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, dotychczasowy biskup pomocniczy Archidiecezji Katowickiej. Jego nominacja została ogłoszona dnia 18 maja br. o godz. 12.00. Witamy go bardzo serdecznie i przyjmujemy z radością. Wrocław, będący stolicą diecezji i archidiecezji od przeszło tysiąca lat, otwiera swoje podwoje, aby przyjąć nowego Pasterza. Od początku otaczamy go naszą modlitwą, pokornie prosząc Boga o błogosławieństwo i potrzebne łaski dla posługi pasterskiej nowego Metropolity (czytaj dalej).

W roku 2015 będziemy obchodzić 20-lecie pełnienia zadania nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej w Archidiecezji Wrocławskiej. Zachęcam do dyskusji, jak upamiętnić tę rocznicę. Możemy dyskutować poprzez stronę http://szafarze.archidiecezja.wroc.pl/?topic=20ta-rocznica-poslugi-nadzwyczajnego-szafarza

Po rekolekcjach 2013 – przed rekolekcjami 2014

Jesteśmy już po drugiej turze rekolekcji. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w rekolekcjach dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej naszej archidiecezji.

Ponieważ wielu nie wyraziło zainteresowania rekolekcjami przypominam, że mamy obowiązek uczestniczenia w rekolekcjach co trzy lata. Zatem kolejne rekolekcje na Górze Świętej Anny odbędą się od 6 do 8 czerwca 2014 roku. Rekolekcje są przewidziane dla szafarzy i ich małżonek. Już można się zgłaszać, dokonując rezerwacji przez stronę: http://szafarze.archidiecezja.wroc.pl/?event=rekolekcje-dla-nadzwyczajnych-szafarzy-2014

Oczywiście, wcześniej trzeba założyć konto na stronie naszego portalu. Czasu wiele do czerwca 2014 roku, ale podaję termin tak wcześnie, aby można było odpowiednio wcześnie zaplanować i abyśmy mieli zrobioną rezerwację w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny.