Święty – dołączmy do ich grona.

Chrześcijanin to człowiek żyjący we wspólnocie, w Kościele św. To człowiek, który przyjął sakrament chrztu i ma świadomość, że stał się NOWYM STWORZENIEM posiadającym Ducha Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego. Takiego człowieka w pierwszych wiekach chrześcijaństwa nazywano świętym*). Czytaj dalej Święty – dołączmy do ich grona.

Jeszcze raz: chodzi o każde życie!

Poznaj dzisiaj i rozważ w swym sercu, że Pan jest Bogiem, a na niebie wysoko i na ziemi nisko nie ma innego. Strzeż Jego praw i nakazów, które ja dziś polecam tobie pełnić. [Pwt 4,30-40a]

Przez Polskę przetoczyły się tzw. czarne marsze przeciwko obywatelskiemu projektowi ustawy komitetu “Stop Aborcji”. Uczestniczyło w nich również wielu identyfikujących się Kościołem katolickim. Takie marsze odbyły się nawet na terenie mojej parafii. Pomyślałem, że warto włączyć się do dyskusji na temat zabijania nienarodzonych dzieci (aborcji), gdyż narosło wiele niejasności na ten temat nawet wśród katolików a wynikających może z infantylnego traktowania przeżywanego chrześcijaństwa.

Czytaj dalej Jeszcze raz: chodzi o każde życie!