Przeskocz do treści

Pierwszą niedzielą Adwentu (2 grudnia) rozpoczęliśmy w Kościele nowy rok liturgiczny. Za chwilę  już rozpocznie się okres Bożego Narodzenia. Czas płynie ku wieczności, który  odmierzany jest w Kościele od wieków w pewnym określonym rytmie. Rytm ten zwany rokiem liturgicznym ma na celu ukazywać chwałę Bożą i uświęcać wiernych. Stąd też cała historia zbawienia, przekazana nam na kartach Biblii, zostaje wtłoczona w ramy jednego roku, byśmy mogli stopniowo, co roku odsłaniać całe Misterium Chrystusa. Centrum roku liturgicznego to Pascha Jezusa Chrystusa (przejście Jego ze śmierci do życia), do której prowadzi oczekiwanie na Jego pierwsze przyjście - Adwent, zwiastowanie o Jego poczęciu, Jego nadejście – Boże Narodzenie oraz działalność Mistrza z Nazaretu.  Przeżywamy więc czas Adwentu, okres Bożego Narodzenia, czas Wielkiego Postu i Wielkanocy i najdłużej trwający - okres zwykły. Czytaj dalej... "Rok liturgiczny w Kościele"

• 16 marca 2019 o godzinie 11:00 jest uroczystość przyjęcia nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich nadzwyczajnych szafarzy.
  • Rekolekcje dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. odbędą się w terminie 22-24 marca 2019 w Nysie pt. Kurs Jakuba. Koszt 220 zł. Zgłoszenia do końca grudnia 2018, bezpośrednio do ks. Pawła Cembrowicza.
  • 18 kwietnia 2019, w Wielki Czwartek o godz. 10:00 Msza św. Krzyżma. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia.
  • W terminie 8 - 12 września 2019 pielgrzymka do Lourdes. Orientacyjny koszt to ok 2200 PLN  oraz 50 EUR. Możliwość wyjazdu z żoną. Proszę o zgłoszenie do końca lutego 2019.

W archidiecezji warmińskiej podczas uroczystej Mszy św. w katedrze św. Jakuba w Olsztynie do grona nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej dołączyło 1 grudnia br. 29 nowych posługujących.

Więcej informacji na stronie Archidiecezji Warmińskiej.