bardzo dziękuję za udział w Dniu skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej w dniu 21 maja br. Ogromnie cieszę się, że mogliśmy tak owocnie przeżyć ten czas.

W nawiązaniu do naszego spotkania jeszcze raz ośmielam się prosić o partycypowanie w kosztach renowacji obrazu Matki Bożej Adorującej w naszej wrocławskiej katedry.

Osoby, które mogą wspomóc to dzieło, proszę o wpłatę ofiary na konto parafii katedralnej:

Parafia katedralna p.w. św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu

Plac Katedralny 18

Nr konta: 68 1140 2004 0000 3702 8017 0783

Jest to konto dedykowane tylko na ten cel.

Tytuł wpłaty: darowizna na cele kultu religijnego. Konserwacja obrazu MB Adorującej.

Oczywiście rzetelnie rozliczę się z Panami z otrzymanych ofiar, przedstawiając dokładnie bilans wpłat i wydatków na konserwację obrazu.

Imiona i nazwiska osób, które zechcą uczestniczyć w dziele renowacji obrazu umieścimy w specjalnej kasecie, która będzie zamknięta w miejscu obrazu.

Bardzo dziękuję za zrozumienie i okazaną pomoc.

Serdecznie pozdrawiam. Z Bogiem!

Ks. Paweł Cembrowicz

Kod do przelewu, kwota do uzupełnienia.

Prosimy o udział 40 nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej w beatyfikacji S. M. Paschalis Jahn i IX Towarzyszek w dniu 11 czerwca o godzinie 11.

Spotkanie przed uroczystością w czwartek 9 czerwca o godzinie 19.30 w katedrze.

Oto link do formularza gdzie można zgłosić chęć uczestnictwa w „Beatyfikacj Sióstr Męczenniczek”: https://forms.office.com/r/jUrtQ6RySJ

Po wpisaniu 40 osób zostanie przesłany email do zakwalifikowanych (pierwszych 40).

Dzień Skupienia dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej odbędzie się w sobotę, 21 maja 2022 r. Tym razem spotykamy się o godz. 10:00 w Kolegiacie p.w. Świętego Krzyża we Wrocławiu (plac Kościelny 1). Jest to nasze pierwsze spotkanie po pandemii Covid-19. Spotkanie będzie prowadził ks. kanonik Dariusz Amrogowicz, dyrektor Archidiecezji Wrocławskiej.

Program :

• 10.00 – zawiązanie wspólnoty, adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa
  • 11.00 – Eucharystia
  • 12.15 – poczęstunek – Centrum Duszpasterstwa Archidiecezji Wrocławskiej (ul. Katedralna 4)
  • 13.00 – konferencja
  • 14.00 – komunikaty, wolne wnioski
  • 15.00 – zakończenie Dnia Skupienia

Pamiętajmy o modlitwie o owoce wspólnego spotkania!

Uwaga! Do zrobienia przed i na dzień skupienia:

• Przed spotkaniem, do dnia 15 maja br. prosimy wszystkich nadzwyczajnych szafarzy aktualnie pełniących zadanie o wypełnienie ankiety umieszczonej po tym linkiem. W ankiecie prosimy (ostatni punkt) o dołączenie zdjęcia paszportowego (3,5x4,5 cm) - pliku o formacie .jpg (492x633 px). Zebrane dane posłużą do przygotowania legitymacji szafarza oraz weryfikacji aktualnego stanu nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej w Archidiecezji Wrocławskiej.
  • Na spotkanie prosimy przywieźć kartę zgłoszenia uczestnictwa w Dniu Skupienia według wzoru do pobrania z tego linku.
  • Informujemy, zapraszamy kolegów szafarzy z którymi mamy kontakt aby informacja rozeszła się jak najszerzej.

Koszt uczestnictwa w Dniu Skupienia 30 zł.

Informacja opracowana na podstawie komunikatu wydziału duszpasterskiego z dnia 6 maja br. (link do komunikatu)