Eklezjalność wiary chrześcijańskiej w nauczaniu papieskim – nowa pozycja książkowa

Więź z Bogiem to nie tylko sprawa prywatna ale także świadomość przynależności do Kościoła jako wspólnoty. Warto więc poszukiwać i odkrywać swoje osobiste „ja” w eklezjalnym „my”.

Książka CREDO ET CREDIMUS ECCLESIAM ks.dr Romana Słupka SDS podejmuje problem dziś bardzo w Polsce aktualny, zawierający się w pytaniach często stawianych przez szerokie kręgi osób, często skrycie: Dlaczego (jeszcze) być w Kościele? Czy nie wystarczy przeżywać wiarę w sposób indywidualistyczny, poza wspólnotą?

Ta pozycja książkowa daje odpowiedzi na powyższe pytania w sposób bardzo rozbudowany ale mądry poparty o analizę nauczania trzech ostatnich papieży: Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka. Czyta się ją z zainteresowaniem, gdyż autor doskonale, po mistrzowsku zachowuje równowagę między językiem zrozumiałym dla przeciętnego czytelnika a językiem naukowym, teologicznym.

Zachęcam do przeczytania tej pozycji.

Zbigniew Stachurski

Zawartość jest dostępna tylko dla zarejestrowanych osób. Jeżeli jesteś zarejestrowany/a, prosimy o zalogowanie się. Nowi użytkownicy mogą się zarejestrować poniżej.

Existing Users Log In

New User Registration