Chrzest święty, katechumenat oraz świadectwo chrześcijańskie.

„Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię” to aktualne hasło roku duszpasterskiego. Dlaczego wezwanie to zostało w bieżącym roku tak wyeksponowane, chociaż w Kościele funkcjonowało ciągle?

Uważam, że przyszedł czas, gdzie każdy świadomy katolik uczestniczący w życiu Kościoła zdaje sobie sprawę z tego, że nasza wiara nie jest taką odpowiedzią na Bożą miłość jaką od nas oczekuje sam Stwórca. Stąd wezwanie „Nawróćcie się!”. Odnosi się ono do wszystkich, szczególnie do większości dzisiejszego polskiego katolickiego (ochrzczonego) społeczeństwa.