Kończy się rok liturgiczny w Kościele i co dalej?

„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” – tak brzmiało hasło roku duszpasterskiego, który zakończy się wraz z ostatnim tygodniem okresu zwykłego w sobotę 28 listopada 2015 r. Wielu skorzystało z propozycji Kościoła niemniej jednak rok ten upłynął m.in. pod znakiem kryzysu rodziny, który narasta już od szeregu lat. Wynika on z poważnego ataku, który ma miejsce przeciwko rodzinie. Stąd w Kościele zwołane dwa Synody, na których omawiane były problemy dotykające życia rodzinnego. Kierunki, jakie przyjmie Kościół w pomocy dla kryzysujących rodzin nakreślone zostaną zapewne w adchortacji papieża Franciszka na podstawie materiałów posynodalnych.

Zawartość jest dostępna tylko dla zarejestrowanych osób. Jeżeli jesteś zarejestrowany/a, prosimy o zalogowanie się. Nowi użytkownicy mogą się zarejestrować poniżej.

Existing Users Log In

New User Registration