Czy można budować Kościół w sieci?

W dobie rozwoju elektronicznych środków przekazu wydawałoby się, że tak. Są różnego rodzaju portale a w nich fora, gdzie trwa ciągła dyskusja, w tym dyskusja na temat wiary, zbawienia, Kościoła, Boga itp. Są strony parafialne. Wielu internautów wymienia się myślami, uwagami od lat. Wielu w internecie stara się ewangelizować innych lecz Kościoła (wspólnoty) w internecie się nie zbuduje. Internet może pomagać budować Kościół, może być pewną formą preewangelizacji, ale nie jest środkiem wystarczającym i nie można się do niego ograniczyć praktykując wiarę.