Przeskocz do treści

Prosimy o pomoc 10 nadzwyczajnych szafarzy Komunii w służbie ołtarza na Mszy świętej podczas Uroczystości. Spotykamy się 11 września 2022 roku o godzinie 12:00 w zakrystii katedry p.w. św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu (1 godzinę przed Mszą św.).
Poniżej proszę o wpisanie jedynie deklaracji imienia nazwiska i telefon kontaktowy.
Wyślę potwierdzenie SMS.

Formularz do zgłoszenia chęci uczestnictwa jest pod tym linkiem

https://forms.office.com/r/ep9TzH2sra

Szanowni Panowie, Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej,

W nawiązaniu do Dnia skupienia, którzy mieliśmy w maju b.r. mam zaszczyt zaprosić na uroczystość 25. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Adorującej, która odbędzie się 11 września 2022 roku o godzinie 13.00 w katedrze p.w. św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu. uroczystej Eucharystii będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup dr Józef Kupny Metropolita Wrocławski. Podczas liturgii nasz Ksiądz Arcybiskup dokona w katedrze instalacji relikwii św. Jana Pawła II. Przybądźcie do katedry razem z Waszymi Bliskimi.

Jednocześnie informuję, że na apel o pomoc materialną dotyczącą konserwacji obrazu Matki Bożej Adorującej odpowiedziało 28 osób. Do dnia 23.08.2022 zebraliśmy kwotę 7.479 zł. W konserwacji obrazu uczestniczyli również członkowie Różańca świętego i parafianie. W sumie renowacja kosztowała 19.000 zł.

Bardzo dziękuję wszystkim ofiarodawcom za wrażliwość serca i uczestniczenie w tym dziele.

Czekam na Was w niedzielę 11 września o godzinie 13.00 w katedrze wrocławskiej, w której otrzymaliście błogosławieństwo i misję do pełnienia zadania nadzwyczajnego szafarza Komunii świętej.

Serdecznie pozdrawiam. Z Bogiem!

Ks. Paweł Cembrowicz

bardzo dziękuję za udział w Dniu skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej w dniu 21 maja br. Ogromnie cieszę się, że mogliśmy tak owocnie przeżyć ten czas.

W nawiązaniu do naszego spotkania jeszcze raz ośmielam się prosić o partycypowanie w kosztach renowacji obrazu Matki Bożej Adorującej w naszej wrocławskiej katedry.

Osoby, które mogą wspomóc to dzieło, proszę o wpłatę ofiary na konto parafii katedralnej:

Parafia katedralna p.w. św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu

Plac Katedralny 18

50-329 Wrocław

Nr konta: 68 1140 2004 0000 3702 8017 0783

Jest to konto dedykowane tylko na ten cel.

Tytuł wpłaty: darowizna na cele kultu religijnego. Konserwacja obrazu MB Adorującej.

Oczywiście rzetelnie rozliczę się z Panami z otrzymanych ofiar, przedstawiając dokładnie bilans wpłat i wydatków na konserwację obrazu.

Imiona i nazwiska osób, które zechcą uczestniczyć w dziele renowacji obrazu umieścimy w specjalnej kasecie, która będzie zamknięta w miejscu obrazu.

Bardzo dziękuję za zrozumienie i okazaną pomoc.

Serdecznie pozdrawiam. Z Bogiem!

Ks. Paweł Cembrowicz

Kod do przelewu, kwota do uzupełnienia.

Prosimy o udział 40 nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej w beatyfikacji S. M. Paschalis Jahn i IX Towarzyszek w dniu 11 czerwca o godzinie 11.

Spotkanie przed uroczystością w czwartek 9 czerwca o godzinie 19.30 w katedrze.

Oto link do formularza gdzie można zgłosić chęć uczestnictwa w „Beatyfikacj Sióstr Męczenniczek”: https://forms.office.com/r/jUrtQ6RySJ

Po wpisaniu 40 osób zostanie przesłany email do zakwalifikowanych (pierwszych 40).

Dzień Skupienia dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej odbędzie się w sobotę, 21 maja 2022 r. Tym razem spotykamy się o godz. 10:00 w Kolegiacie p.w. Świętego Krzyża we Wrocławiu (plac Kościelny 1). Jest to nasze pierwsze spotkanie po pandemii Covid-19. Spotkanie będzie prowadził ks. kanonik Dariusz Amrogowicz, dyrektor Archidiecezji Wrocławskiej.

Program :

  • 10.00 – zawiązanie wspólnoty, adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa
  • 11.00 – Eucharystia
  • 12.15 – poczęstunek – Centrum Duszpasterstwa Archidiecezji Wrocławskiej (ul. Katedralna 4)
  • 13.00 – konferencja
  • 14.00 – komunikaty, wolne wnioski
  • 15.00 – zakończenie Dnia Skupienia

Pamiętajmy o modlitwie o owoce wspólnego spotkania!

Uwaga! Do zrobienia przed i na dzień skupienia:

  • Przed spotkaniem, do dnia 15 maja br. prosimy wszystkich nadzwyczajnych szafarzy aktualnie pełniących zadanie o wypełnienie ankiety umieszczonej po tym linkiem. W ankiecie prosimy (ostatni punkt) o dołączenie zdjęcia paszportowego (3,5x4,5 cm) - pliku o formacie .jpg (492x633 px). Zebrane dane posłużą do przygotowania legitymacji szafarza oraz weryfikacji aktualnego stanu nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej w Archidiecezji Wrocławskiej.
  • Na spotkanie prosimy przywieźć kartę zgłoszenia uczestnictwa w Dniu Skupienia według wzoru do pobrania z tego linku.
  • Informujemy, zapraszamy kolegów szafarzy z którymi mamy kontakt aby informacja rozeszła się jak najszerzej.

Koszt uczestnictwa w Dniu Skupienia 30 zł.

Informacja opracowana na podstawie komunikatu wydziału duszpasterskiego z dnia 6 maja br. (link do komunikatu)

W sobotę, 19 czerwca 2021 r., w sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto koło Wyszkowa (Diecezja Warszawsko-Praska), odbędzie się X Ogólnopolska Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej oraz ich duszpasterzy. Ze względu na ograniczenia sanitarne organizatorzy proszą, aby diecezjalny duszpasterz przybył do Loretto z delegacją maksymalnie 10 szafarzy z diecezji. Ostateczny termin zgłoszeń: do 11 czerwca br.

X Ogólnopolska PIELGRZYMKA NADZWYCZAJNYCH SZAFARZY Komunii Świętej - 2021

W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa nie odbędzie się dzień skupienia kandydatów na nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej w sobotę 14 marca 2020 r.

Nie będzie również promocji szafarzy i spotkania z szafarzami naszej archidiecezji w dniu 21 marca 2020 r. Obydwa wydarzenia są przeniesione na odpowiedni czas.

Przypominam o prośbie naszego Księdza Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego do modlitwy w tym czasie, zwłaszcza o godzinie 21 modląc się jedną tajemnicą różańca.


ks. Paweł Cembrowicz.

Nie ma znaczenia, czy wierny otrzymuje Komunię Świętą na rękę czy do ust, ryzyko zarażenia wirusami jest takie samo - pisze w oświadczeniu dla wiernych Wydział Sakramentów diecezji Portland w stanie Oregon w USA.

Informacja podana za stroną https://stacja7.pl/ze-swiata/diecezja-portland-koronawirus-czy-nie-komunia-moze-byc-udzielona-do-ust/

Oraz w wersji oryginalnej https://archdpdx.org/documents/2020/3/Cold%20and%20Flu%20Liturgy.pdf