Przeskocz do treści

Informuję, ze na jesień 2014 roku planowany jest kolejny kurs dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. Księża Proboszczowie w notariacie Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej mogą już składać podania o przyjęcie na na kurs, kierując podanie do Księdza Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego. Pierwsze spotkanie planowane jest na październik 2014 roku.

ks. Paweł Cembrowicz

„… jeśli Chrystus nie zmartwychwstał, daremne jest nasze nauczanie, próżna jest także nasza wiara.” (1Kor 15, 14)

Trwamy w okresie Wielkie Postu, który przygotowuje nas do przeżycia największego chrześcijańskiego święta – Święta Wielkiej Nocy. Za dwa tygodnie Niedzielą Męki Pańskiej (Niedzielą Palmową) rozpoczniemy Wielki Tydzień, tydzień bezpośredniego przeżywania pamiątki przejścia (paschy) naszego Pana, Jezusa Chrystusa, ze śmierci do życia. Pamiątka ta jest centrum roku liturgicznego Kościoła. Pascha w Kościele katolickim jest szczególnie uroczyście przeżywana tylko raz w roku, w okresie Świąt Wielkanocnych. Uroczystość przypada w Wielką Noc z soboty na niedzielę. W tym roku w noc z 19 na 20 kwietnia. Noc ta jest pamiątką zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Od Paschy wywodzą się wszystkie Eucharystie sprawowane w ciągu całego roku, a zwłaszcza w każdą niedzielę.
Czytaj dalej... "Przeżyjmy godnie chrześcijańską Paschę *"

Na Syjonie dmijcie w róg, zarządźcie święty post, ogłoście uroczyste zgromadzenie. (Jl 2,15)

Środa Popielcowa – początek Wielkiego Postu

W Środę Popielcową 5. marca br. rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Jest to czas 40 dniowego, bezpośredniego przygotowania się do największego w roku liturgicznym święta jakim jest chrześcijańska PASCHA. Pascha, czyli pamiątka przejścia ze śmierci do życia naszego Pana Jezusa Chrystusa.
Czytaj dalej... "Środa Popielcowa – początek Wielkiego Postu"