Przeskocz do treści

Już za dwa tygodnie (20IX) odbędzie się ogólnopolska Pielgrzymka nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. Nie może zabraknąć na niej szafarzy z naszej archidiecezji.
Aby jak najlepiej przeżyć dzień wspólnego pielgrzymowania, chcemy zamówić autokar. Trasa przejazdu: Wrocław przez Oleśnicę do Lichenia.
Planowana godzina wyjazdu ok. 6 rano z placu św. Marcina we Wrocławiu, godzina powrotu do Wrocławia ok. 8 wieczorem.

Na pielgrzymkę można wybrać się z najbliższymi.

Zainteresowanych wspólnym pielgrzymowaniem prosimy zgłaszać się przez formularz umieszczony pod tym linkiem. Przyjmujemy zgłoszenia do 9 września. Szczegółowy plan przejazdu wraz z ceną za miejsce zostanie podany po zebraniu zgłoszeń.

O programie pisaliśmy wcześniej, informacje znajdziesz tutaj

A obok krzyża Jezusowego stały: Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa, i Maria Magdalena. Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: «Niewiasto, oto syn Twój». Następnie rzekł do ucznia: «Oto Matka twoja». I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie. [J19,25-27]

Przygotowując się do przeżycia święta Podwyższenia Krzyża (w tym roku przypada w niedzielę 14 września) powyższe słowa zacytowane z ewangelii św. Jana a wypowiedziane przez Jezusa z krzyża, w szczególny sposób kierują moją uwagę na Matkę Bożą, Maryję, Matkę Jezusa Chrystusa. Wypowiadając słowa do św. Jana „Oto Matka twoja”, Jezus poprzez swojego ucznia rozciąga Jej macierzyństwo na cały rodzaj ludzki. Tak też Maryja stała się również i moją Matką. Przynależąc do wielkiej wspólnoty chrześcijan, do Kościoła św., dostrzegam, jak wielką cześć i chwałę naród polski oddaje naszej Matce. W roku 966, Jezus Chrystus został zaproszony do naszej Ojczyzny. I zaproszona z Nim przybyła od razu Matka Jego. Przybyła i jest obecna wraz ze swym Synem, jak o tym mówią liczne świadectwa pierwszych wieków chrześcijaństwa w Polsce, a szczególnie pieśń Bogurodzica. Tradycją stało się, że w sposób szczególny przeżywamy każdego roku miesiące maj, sierpień i październik poświęcone Maryi. Wybudowano przez wieki liczne sanktuaria maryjne, do których zdążają co roku rzesze pielgrzymów. Na tej drodze Jasna Góra staje się szczególnym miejscem ewangelizacji. Jasna Góra wniosła w dzieje Kościoła na naszej ziemi i w całe nasze polskie chrześcijaństwo charakterystyczny dla Polaków rys macierzyński. Ja osobiście tego doświadczam od kilkunastu lat, gdy nie mogąc poradzić sobie z własnym krzyżem, z częstymi kryzysami w mojej rodzinie zawierzyłem swoje życie Maryi. Od pewnego czasu, nie ma roku, bym nie stanął w pokorze, ze swoimi problemami i prośbami przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Okazją do przybycia do Częstochowy są pielgrzymki organizowane z różnych okazji.
Czytaj dalej... "Czy pamiętamy co przyrzekaliśmy Matce Bożej?"