Przeskocz do treści

ikona kiko1Przeżywam Wielki Post. Uczestniczę w Drogach Krzyżowych i nawet w niedzielę przychodzę na nabożeństwo Gorzkich Żali. Będę uczestniczył w wielkopostnych rekolekcjach parafialnych. Pytam się: dlaczego to wszystko robię, dlaczego korzystam z propozycji Kościoła? I odpowiadam: by przygotować się do dobrego przeżycia Wielkanocy! Ale też słyszę w Kościele wołanie: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”. I budzi się we mnie wątpliwość, bo w potocznym znaczeniu ochrzczony to już nawrócony! Czytaj dalej... "Kościół, rodzina chrześcijańska i kryzys wiary"

Chciałbym jeszcze poprosić o modlitwę za naszych braci Egipcjan, którzy przed trzema dniami zostali zabici w Libii tylko dlatego, że byli chrześcijanami. Niech Pan przyjmie ich do swego domu, a także udzieli pokrzepienia ich rodzinom i wspólnotom. Módlmy się o pokój na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, pamiętając o wszystkich ofiarach śmiertelnych, rannych i uchodźcach. Oby wspólnota międzynarodowa znalazła pokojowe rozwiązanie trudnej sytuacji w Libii – powiedział Papież.21 swieci koptyjscy

W najbliższą sobotę tj. 14 lutego br., nie odbędzie się Dzień Skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej.

Natomiast wszyscy szafarze wraz z małżonkami i rodzinami są zaproszeni na uroczystość przyjęcia nowej grupy osób podejmujących się zadania nadzwyczajnego szafarza Komunii świętej dnia 19 marca 2015 roku (czwartek) o godzinie 18.30.

Mszy świętej będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski.

„Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię” to aktualne hasło roku duszpasterskiego. Dlaczego wezwanie to zostało w bieżącym roku tak wyeksponowane, chociaż w Kościele funkcjonowało ciągle?

Uważam, że przyszedł czas, gdzie każdy świadomy katolik uczestniczący w życiu Kościoła zdaje sobie sprawę z tego, że nasza wiara nie jest taką odpowiedzią na Bożą miłość jaką od nas oczekuje sam Stwórca. Stąd wezwanie „Nawróćcie się!”. Odnosi się ono do wszystkich, szczególnie do większości dzisiejszego polskiego katolickiego (ochrzczonego) społeczeństwa.

Czytaj dalej... "Chrzest święty, katechumenat oraz świadectwo chrześcijańskie."