Przeskocz do treści

Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wrocławski zaprasza nas do pielgrzymki, pod Jego przewodnictwem, do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach 9 kwietnia br.

Każda grupa Pielgrzymów przejdzie przez Jubileuszową Bramę Miłosierdzia z intencją uzyskania odpustu.

10:00 przygotowanie do Liturgii w Bazylice Miłosierdzia Bożego oraz wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia.

10:30 Uroczysta Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem J.E. Ks. Abpa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego. Na zakończenie Mszy św. Ksiądz Arcybiskup zawierzy całą Archidiecezję Wrocławską Miłosierdziu Bożemu.

W Bulli Misericordiae Vultus, Ojciec Święty Franciszek pisze: Pielgrzymka jest znakiem szczególnym w Roku Świętym, ponieważ jest ikoną drogi, którą każdy z osobna przemierza w czasie swojej egzystencji. Ojciec Święty podkreśla też, że Pielgrzymka w Roku Jubileuszu Miłosierdzia Bożego staje się znakiem, że miłosierdzie jest celem, który mamy osiągnąć, a który wymaga zaangażowania i poświęcenia.

Nadzwyczajni szafarze Komunii świętej udają się na pielgrzymkę w grupach z macierzystymi parafiami.

 

Informacja za portalem  Archidiecezji Wrocławskiej

Dnia 12 marca 2016 roku podczas Mszy świętej o godzinie 9:30 w Katedrze Wrocławskiej Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Andrzej Siemieniewski udzieli błogosławieństwa do pełnienia zadania nadzwyczajnego szafarza Komunii świętej 41 mężczyznom.

Po Mszy świętej  odbędzie się spotkanie wszystkich uczestniczących we Mszy św.

Serdecznie zapraszamy na uroczystość wszystkich nadzwyczajnych szafarzy naszej archidiecezji.

 

Już dawno dostrzeżono negatywne skutki zanikania wtajemniczenia chrześcijańskiego zarówno u dorosłych a tym bardziej u dzieci. Zachodzi więc potrzeba odnowy praktykowania katechumenatu pochrzcielnego, czyli odkrywania na nowo czym jest chrzest św.  Należy o tym przypominać w czasie, gdy zbliżają się obchody  1050. rocznicy Chrztu Polski. Czytaj dalej... "Sakrament Chrztu św. a 1050. rocznica chrztu Polski."