Przeskocz do treści

Informacje dla szafarzy - spotkanie 17.03.2018 rok

  1. Zaproszenie do udziału w liturgii Mszy świętej Krzyżma w Wielki Czwartek o godzinie 10.00 w Katedrze. Próba w Wielką Środę o godzinie 19.30 w Katedrze. Zgłoszenia mailowo do niedzieli palmowej włącznie (pacem@o2.pl).
  2. 16 czerwca w sobotę uroczystość 5. Rocznicy objęcia posługi pasterskiej przez naszego Księdza Arcybiskupa Metropolitę. Msza święta o godzinie 11 w Katedrze Wrocławskiej. Uczestniczymy w naszych strojach. Prosimy o zgłoszenia do udziału w liturgii.
  3. Na jesień 2018 roku i wiosnę 2019 roku są przewidziane rekolekcje dla szafarzy w ramach kursu Jakub. Informacje ukażą się na stronie szafarzy pod koniec kwietnia.
  4. Zapraszamy do udziału w katedralnej służbie liturgicznej. Zgłoszenia do końca kwietnia drogą mailową.
  5. Zaproszenie na pielgrzymkę do Włoch w Roku Jubileuszowym św. o. Pio w 100. Rocznicę otrzymania przez Ojca Pio stygmatów i w 50. Rocznicę jego śmierci. Pielgrzymka od 2 do 9 czerwca. Organizator: Biuro Podróży „Panorama”.
  6. Poszukujemy pracowników do katedry (konserwatorów, osoby do obsługi ruchu turystycznego). Zgłoszenia na mail.

 

Przeżywamy Wielki Post. Jest to czas szczególny w Kościele katolickim, czas refleksji nad znaczeniem paschy Jezusa Chrystusa w moim życiu. Dobrze przeżyty ten czas prowadzi do mojego wewnętrznego przejścia ze śmierci do życia. W okresie przygotowywania się do Świąt Wielkanocy, jeśli jestem świadomy swojej codziennej słabości, mam wiele okazji zastanawiać się nad kondycją mojej wiary, nad moją kruchością i uleganiu złu. Częściej w kościele teraz słyszę o konieczności wychodzenia z mojego kryzysu wiary. To Bóg zawsze pierwszy wychodzi do mnie z inicjatywą, zapraszając mnie do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali a także do uczestniczenia w codziennej Mszy św. Proboszczowie zadbali także o rekolekcje wielkopostne w parafiach. Czy dobrze wykorzystuję ten czas? Czytaj dalej... "Słuchaj Izraelu… Shema Israel…"