Katolicyzm ewangeliczny – dążenie do świętości i wezwanie do działalności misyjnej.

Trwamy w czasie adwentu. Będziemy świętować pamiątkę objawienia się Boga w osobie Jezusa Chrystusa. Narodzenie się Syna Bożego przed ponad dwoma tysiącami lat dało początek chrześcijaństwu. Ten dzisiejszy szczególny czas skłania więc do zastanowienia się nad rolą - powołaniem chrześcijanina-katolika w dzisiejszym świecie. Będąc ochrzczonym blisko siedemdziesiąt lat temu miałem okazję obserwować jak zmieniał się w minionym czasie mój katolicyzm i jak zmieniał się katolicyzm w ogóle. Zauważyłem wielkie zmiany zachodzące na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Doświadczam, że Duch Święty wytycza nowe sposoby przeżywania katolicyzmu całej wspólnoty Kościoła, której jestem członkiem. Zachodzące zmiany to ciągły proces, który Bóg uaktualnia w zależności od sytuacji i wydarzeń w świecie.