KOMUNIKAT KS. ABPA MARIANA GOŁĘBIEWSKIEGO

Drodzy Archidiecezjanie!

Od dłuższego już czasu spodziewana była zmiana na stolicy arcybiskupiej we Wrocławiu. I oto nadszedł oczekiwany moment: mamy nowego Metropolitę Wrocławskiego. Jest nim Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, dotychczasowy biskup pomocniczy Archidiecezji Katowickiej. Jego nominacja została ogłoszona dnia 18 maja br. o godz. 12.00. Witamy go bardzo serdecznie i przyjmujemy z radością. Wrocław, będący stolicą diecezji i archidiecezji od przeszło tysiąca lat, otwiera swoje podwoje, aby przyjąć nowego Pasterza. Od początku otaczamy go naszą modlitwą, pokornie prosząc Boga o błogosławieństwo i potrzebne łaski dla posługi pasterskiej nowego Metropolity (czytaj dalej).