Słuchaj Izraelu… Shema Israel…

Przeżywamy Wielki Post. Jest to czas szczególny w Kościele katolickim, czas refleksji nad znaczeniem paschy Jezusa Chrystusa w moim życiu. Dobrze przeżyty ten czas prowadzi do mojego wewnętrznego przejścia ze śmierci do życia. W okresie przygotowywania się do Świąt Wielkanocy, jeśli jestem świadomy swojej codziennej słabości, mam wiele okazji zastanawiać się nad kondycją mojej wiary, nad moją kruchością i uleganiu złu. Częściej w kościele teraz słyszę o konieczności wychodzenia z mojego kryzysu wiary. To Bóg zawsze pierwszy wychodzi do mnie z inicjatywą, zapraszając mnie do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali a także do uczestniczenia w codziennej Mszy św. Proboszczowie zadbali także o rekolekcje wielkopostne w parafiach. Czy dobrze wykorzystuję ten czas?