Dzień Skupienia / sobota / 28 listopada 2015

Zapraszamy wszystkich nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej naszej Archidiecezji na dzień skupienia.

Nasze coroczne adwentowe spotkanie odbędzie się 28 listopada br., porządek dnia skupienia:
9:00 –  Msza święta pod przewodnictwem ks. prałata dra Mariana Biskupa (homilia ks. Paweł Cembrowicz) w Archikatedrze Wrocławskiej.
10:00 – Poczęstunek w refektarzu MWSD we Wrocławiu.
10:30 – Konferencja w kaplicy seminaryjnej. Konferencję wygłosi ks. prałat dr Marian Biskup.
11:15 – Adoracja Najświętszego Sakramentu.
11:45 – Komunikaty i zakończenie.

ks. Paweł Cembrowicz

Kończy się rok liturgiczny w Kościele i co dalej?

„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” – tak brzmiało hasło roku duszpasterskiego, który zakończy się wraz z ostatnim tygodniem okresu zwykłego w sobotę 28 listopada 2015 r. Wielu skorzystało z propozycji Kościoła niemniej jednak rok ten upłynął m.in. pod znakiem kryzysu rodziny, który narasta już od szeregu lat. Wynika on z poważnego ataku, który ma miejsce przeciwko rodzinie. Stąd w Kościele zwołane dwa Synody, na których omawiane były problemy dotykające życia rodzinnego. Kierunki, jakie przyjmie Kościół w pomocy dla kryzysujących rodzin nakreślone zostaną zapewne w adchortacji papieża Franciszka na podstawie materiałów posynodalnych.

Czytaj dalej Kończy się rok liturgiczny w Kościele i co dalej?