W sobotę 2 grudnia Dzień Skupienia

Przypominamy, że już w sobotę, 2 grudnia, w Archikatedrze Wrocławskiej będzie miał miejsce Dzień Skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

Daty - 02/12/2017

Archikatedra św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu

Kategorie

Serdecznie zapraszamy wszystkich nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. na dzień skupienia przed Adwentem.

Porządek Dnia Skupienia
  8:30 – Rejestracja uczestników
  9:00 – Msza święta w Katedrze
10:00 – Poczęstunek w refektarzu seminaryjnym
10:45 – Konferencja w auli seminaryjnej
11:45 – Aktualności, pytania

Prowadzi ks. mgr lic. Tobiasz Matkowski, sędzia Metropolitalnego Sądu Duchownego we Wrocławiu.

Orientacyjny koszt 20zł.

Czy życie kończy się w momencie śmierci?

Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem:  Jest czas rodzenia i czas umierania,… [Koh 3,1-2a]

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (2 listopada).  Dzień ten, to szczególny czas refleksji nad życiem, nad sobą, nad kresem życia ziemskiego i nad wiecznością. Późna jesień uczy mnie, jak żegnać i jak nadal kochać tych, którzy odeszli. Jesteśmy Ludem Bożym, Kościołem Chrystusowym, połączonym wzajemną miłością – modlitwą. Dlatego niech za tymi, którzy odeszli na drugą stronę życia,  idzie moja modlitwa, moje przebaczenie, moja miłość. I mimo, iż okres jesienny uczy pożegnań, chcę wierzyć, że miłość trwa wiecznie. Czytaj dalej Czy życie kończy się w momencie śmierci?