Archidiecezjalna Pielgrzymka do Łagiewnik 9 kwietnia br. (sobota).

Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wrocławski zaprasza nas do pielgrzymki, pod Jego przewodnictwem, do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach 9 kwietnia br.

Każda grupa Pielgrzymów przejdzie przez Jubileuszową Bramę Miłosierdzia z intencją uzyskania odpustu.

10:00 przygotowanie do Liturgii w Bazylice Miłosierdzia Bożego oraz wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia.

10:30 Uroczysta Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem J.E. Ks. Abpa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego. Na zakończenie Mszy św. Ksiądz Arcybiskup zawierzy całą Archidiecezję Wrocławską Miłosierdziu Bożemu.

W Bulli Misericordiae Vultus, Ojciec Święty Franciszek pisze: Pielgrzymka jest znakiem szczególnym w Roku Świętym, ponieważ jest ikoną drogi, którą każdy z osobna przemierza w czasie swojej egzystencji. Ojciec Święty podkreśla też, że Pielgrzymka w Roku Jubileuszu Miłosierdzia Bożego staje się znakiem, że miłosierdzie jest celem, który mamy osiągnąć, a który wymaga zaangażowania i poświęcenia.

Nadzwyczajni szafarze Komunii świętej udają się na pielgrzymkę w grupach z macierzystymi parafiami.

Informacja za portalem  Archidiecezji Wrocławskiej